Epifaniczny tom 9 – rozdział 5 – str. 358

In Memoriam

o ile możliwości dystrybucji i prawa krajowe na to pozwolą oraz aby jego wydania składały się z przedruków starych wydań Strażnicy lub ze streszczeń moich wykładów, lecz żadne nazwisko nie powinno być ujawnione chyba, że to będzie wymagane przez prawo.

      Moim życzeniem jest, aby te same reguły były stosowane w wydawnictwach niemieckich, francuskich, włoskich, duńskich, szwedzkich i wszystkich innych zagranicznych wydawnictwach kierowanych lub popieranych przez Towarzystwo Biblii, Strażnicy i Broszur.

      Pragnę, by kopia tego dokumentu została wysłana do każdego, kogo nazwisko zostało wyżej wymienione jako należącego do Komitetu Redakcyjnego lub znajdującego się na liście kandydatów, z których inni mogą być wybrani do tego komitetu celem uzupełnienia wolnych miejsc, jak również do każdego członka Rady Dyrektorów Towarzystwa Biblii, Strażnicy i Broszur. Ma to zostać wykonane natychmiast po informacji o mojej śmierci tak, by możliwie w przeciągu tygodnia osoby wymienione jako wchodzące w skład Komitetu Redakcyjnego mogły się o tym dowiedzieć i skontaktować z wiceprezesem Towarzystwa Biblii, Strażnicy i Broszur – tym, który będzie piastował ten urząd w danym czasie. Odpowiedzi tych, którzy zostali wyznaczeni, powinny być rzeczowe, ukazujące ich przyjęcie lub odrzucenie wymienionych zarządzeń i warunków. Każdemu z wymienionych członków, który mógłby być nieobecny w mieście lub kraju będzie pozostawiony rozsądny okres czasu na podjęcie decyzji. W międzyczasie pozostali członkowie komitetu, w składzie co najmniej trzech, będą pełnić obowiązki redaktorów. Obowiązkiem członków zarządu Towarzystwa będzie podjęcie odpowiednich ustaleń odnoszących się do członków Komitetu Redakcyjnego i pomoc im w ich obowiązkach w każdy możliwy sposób, stosownie do ich zobowiązań ustalonych ze mną w związku z tą sprawą.

      Ofiarowałem już moje wszystkie akcje z prawem głosowania Towarzystwu Biblii, Strażnicy i Broszur, składając je na ręce

poprzednia stronanastępna strona