Epifaniczny tom 15 – rozdział 11 – str. 711

Różne Boskie Przymierza

jest uznawany przez Boga za żyjącego w ósmym tysiącletnim dniu; przywilejem dla niego jest poświęcenie się, by być martwym dla siebie i świata, a żywym dla Boga. Dlatego w uczynkach i w prawdzie mieli oni być dziećmi przymierza]”.

      Pragniemy coś jeszcze dodać na temat antytypu tego znaku. Cytujemy Filip. 3:3: „Albowiem my jesteśmy obrzezaniem, którzy duchem służymy Bogu i chlubimy się w Chrystusie Jezusie, a ciału nie ufamy”. Maluczkie Stadko to prawdziwie poświęcone jednostki. Są one martwe dla siebie i świata, a żywe dla Boga; martwe dla systemu szatana; martwe dla dwóch systemów antychrysta – dużego i małego; martwe dla władz świeckich, potęg finansowych itp. Są dla nich całkowicie martwe, lecz żywe dla Boga.

      Kolejny werset dotyczący antytypicznego obrzezania to Kol. 2:11-13: „W którym obrzezani jesteście obrzezką nie ręką uczynioną, to jest, zewlekłszy ciało wszystkich grzechów przez obrzezkę Chrystusową. Pogrzebieni z nim będąc w chrzcie, w którym żeście też razem z nim wzbudzeni przez wiarę, którą sprawuje Bóg, który go wzbudził od umarłych. I was, gdy byliście umarłymi w grzechach i w nieobrzezce ciała waszego, razem z nim ożywił, odpuściwszy wam wszystkie grzechy”. Oto fragment godny naszej analizy. Mowa tutaj o Maluczkim Stadku. To, co jest o nim powiedziane, ma zastosowanie przede wszystkim w Żniwie Wieku Żydowskiego, a po drugie, w czasie służby 49 członków gwiezdnych i ich szczególnych pomocników, a także tych, którzy uznawali ich za swych nauczycieli, zwłaszcza w Żniwie Wieku Ewangelii pod zarządem onego Sługi, który więcej pozyskał dla prawdy niż jakikolwiek inny sługa, jakiego Bóg miał na ziemi, z wyjątkiem samego Jezusa. Jesteśmy obrzezani obrzezką nie ręką uczynioną. Nie jest to obrzezanie fizyczne dokonane rękoma. Jest to odcięcie nieczystości od ciała przez obrzezkę Chrystusową. To odcinanie dokonuje się przez ofiarowanie – poddawanie się przez nas obrzezce Chrystusowej – poświęceniu, które jest aż do śmierci, przyjmując wolę Boga za własną i składając naszą wolę w Boskie ręce, by pełnić Jego dobrą wolę.

poprzednia stronanastępna strona